Neablatívne omladenie

laserový efekt na pokožku počas neablatívneho omladenia

Fyziologické starnutie spojené s plynutím času a pod vplyvom vonkajších faktorov je prirodzeným a nevyhnutným aspektom života, ktorý ovplyvňuje všetky funkcie ľudského tela a tkanív, vrátane kože.

Prirodzený proces starnutia urýchľujú vonkajšie faktory prostredia (ultrafialové žiarenie, dym, alkohol, znečistenie atď. ). Tento proces starnutia sa nazýva fotostarnutie. To všetko sa prejavuje stenčovaním, stratou elasticity a ochabnutím pokožky, vznikom vrások, nerovnomernou farbou pleti, výskytom pigmentácií a povrchových ciev, ako aj nerovnosťami na povrchu kože.

Neablatívne omladenie pleti je kozmetický zákrok zameraný na liečbu prejavov starnutia pleti, zlepšenie jej textúry a elasticity, elimináciu vrások, jaziev po akné, stareckých škvŕn a zároveň má minimálnu traumatizáciu a krátku rehabilitačnú dobu.

Moderný prístup k omladzovaniu pleti čoraz viac sprevádzajú minimálne invazívne procedúry starnutia pleti.

Nablatívne omladenie pleti je efektívnym riešením na zlepšenie vzhľadu, farby a textúry pleti bez dlhého obdobia rekonvalescencie, čo je veľmi dôležité pre sociálne aktívnych pacientov.

Existuje niekoľko typov laserov a systémov pulzného svetla na neablatívne omladenie pleti. Každá z rôznych vlnových dĺžok selektívne ovplyvňuje vybrané ciele vo vnútri kože (štruktúra) pôsobenia v určitej hĺbke prieniku. Účelom takéhoto nárazu je odstránenie krvných ciev, pigmentových lézií, ako aj spustenie neokolagenézy. Správny laserový zdroj a spektrum pulzného svetla je potrebné zvoliť individuálne pre liečbu každého pacienta.

Ako to funguje?

Metóda neablatívneho omladenia pokožky môže byť buď frakčná alebo nie. Neablatívne laserové omladenie sa vykonáva pomocou laserových zdrojov ako Er: Glass 1540 nm frakčný laser, Nd: YAP 1340 nm frakčný laser, Nd: YAG neablačný laser, ktoré prenikajú hlboko do pokožky bez jej odparovania. Výhodou tejto techniky je, že počas zákroku nedochádza k čiastočnému ani úplnému odstráneniu epidermy, čím sa eliminujú problémy s foto- a chronostarnutím pokožky na zariadení SmartXide DOT má krátku rehabilitačnú dobu, pretože nie je potrebné počkajte na regeneráciu epidermis.

Frakčné neablatívne laserové ošetrenie vytvára cielenú a riadenú denaturáciu tkaniva vo veľkej hĺbke vo forme jednotlivých mikrostĺpcov obklopených oddeleným, neporušeným tkanivom. Tento aspekt je hlavnou výhodou oproti tradičným, nefrakčným metódam. Akonáhle dôjde k denaturácii tkaniva v mikrokolónoch, nastáva proces obnovy, ktorý vedie k tvorbe nového kolagénu a exfoliácii pokožky, a tým k odstráneniu jej dyschrómie. Tento proces je urýchlený dostupnosťou zdrojov, ktoré rýchlo prichádzajú z častí zdravého tkaniva v okolí oblastí denaturovaných laserom.

Laserový systém SmartXide DOT je inovatívna kombinácia štyroch zdrojov energie naraz v jednom zariadení. Technológia DOT je špeciálne navrhnutá pre neablatívne procedúry omladzovania pleti rôznej zložitosti. DOT1540 je multiplatformný zdroj pulzného svetla vybavený lasermi (Er: Glass a Nd: YAP ). To umožňuje selektívne bojovať proti nedokonalostiam a známkam starnutia pleti, obnoviť elasticitu pleti, odstrániť jemné vrásky a kapiláry.

Frakčný laser ER: SKLO

Er: Sklenený laser s vlnovou dĺžkou 1540 nm, absorpcia tejto vlnovej dĺžky vo vode vytvára mikrokoagulačné zóny (bodky) v tkanive, čo vedie k stimulácii a remodelácii kolagénových vlákien. Tento laser sa odporúča pre tenkú pokožku, mierne vrásky a jazvy po akné. Počas jediného laserového ožiarenia sa vytvoria tisíce bodov (frakčná technológia) s priemerom 100 mikrónov, obklopujúce časti zdravého tkaniva, epidermálna bariéra zostáva neporušená.

Zlomkový ND: YAP LASER

Špička 1340nm Nd: YAP ponúka silnejšiu penetráciu tkaniva s väčšou hĺbkou nárazu na odstránenie jaziev a jaziev, ako aj jaziev po akné.

infračervená tryska

Rozsah vlnových dĺžok infračervenej trysky (750-1800 nm), infračervené spektrum je veľmi dobre absorbované vodou. Infračervené žiarenie je absolútne bezpečné pri dlhodobom zahrievaní hlboko v derme. Infračervený uzáver je indikovaný na uvoľnenú, ochabnutú pokožku stláčaním a stimuláciou rastu nových kolagénových vlákien. Pôsobenie takéhoto žiarenia je spôsobené vysokým omladzujúcim a liftingovým účinkom.

Nástavec na blesk FT

Možnosť výberu z 5 rôznych vymeniteľných svetelných filtrov (spektrum žiarenia od 500-1200 nm do 650-1200 nm) ponúka všestranný a multifunkčný nástroj na fotoomladzovanie, liečbu cievnych a pigmentových patológií, ako aj fotoepiláciu.