Omladzujeme pokožku tváre

pred a po omladení pleti

Žiaľ, čas nikoho nešetrí. Ale to je obzvlášť akútne pre ženy.

V priebehu času pokožka mení svoju štruktúru, stáva sa ochabnutou. Potom sa objavia vrásky. Všetky tieto javy zhoršujú vzhľad tváre. Čím ste starší, tým menej chcete ísť do zrkadla a pozerať sa na svoj odraz: pokožka nie je taká hladká a pleť nemožno nazvať sviežou. Je naliehavé prijať opatrenia a domáca kozmetika a procedúry v tom pomôžu.

Mládež, samozrejme, ľudové prostriedky sa nevrátia, ale môžu vizuálne pomôcť zhodiť pár rokov. Keďže môžete omladiť pokožku tváre - môžete omladiť pokožku tváre bez toho, aby ste opustili svoj domov.

Omladenie tváre doma možno odporučiť tým, ktorí nechcú často navštevovať kliniku. Navyše takéto omladenie pleti nemôže ublížiť.

Omladenie pokožky tváre doma

Medzi domáce metódy omladenia tváre sú vždy nákladné a nízkorozpočtové, dlhodobé a krátkodobé, náročné na prácu a jednoduché. Každá žena si vyberá v závislosti od dostupných finančných prostriedkov a dostupnosti voľného času. A ak bude mať najprv neskúsená žena v kozmeteológii určité ťažkosti, časom sa vytvoria potrebné zručnosti a schopnosti pri vykonávaní procedúr.

Je potrebné pochopiť, že akékoľvek prostriedky a metódy poskytujú pozitívne výsledky, ak sa používajú v kombinácii.

Masážne a kontrastné sprchy zlepšujú krvný obeh, a tým aj výživu kožných buniek. Chlap vo vani s metlou z eukalyptu alebo borievky má rovnaký účinok a navyše čistí póry od tuku a potu. A to je prevencia akné na tvári.

Nemenej účinné sú masky vyrobené zo zložiek zakúpených v lekárni a supermarkete. Zbavujú ženu jemných vrások, posúvajú ich do neskoršieho obdobia ich vzhľadu a umožňujú zvýrazniť kontúry tváre.

Jedným z najjednoduchších, a čo je najdôležitejšie, bezplatných, ale účinných postupov je trenie pokožky tváre kockami ľadu. Výsledok: tónovaná, zdravá pokožka v priebehu niekoľkých týždňov. Najobľúbenejšou z kozmetiky sú predsa masky. Sú nenáročné na prípravu a prinášajú skutočné omladenie.

Recepty na masky na omladenie

Najoptimálnejší čas na aplikáciu masiek a iných kozmetických výrobkov na omladenie je po sprchovaní, kúpeli, kúpeľoch. Póry na pokožke sú otvorené a z masiek si berie všetky živiny. Počas 3 procedúr je možné vykonať. Po 10-15 sedeniach musíte zmeniť zloženie masiek.

 • Uhorková maska. Zmiešajte lyžicu dužiny z uhoriek v rovnakom pomere s čučoriedkami. Strop s lyžicou pridajte lyžicu metánu. Maska je pripravená.
 • Maska na báze plantain. Listy mladého plantaina posúvajte v mlynčeku na mäso, zmiešajte hmotu s lyžicou teplej vody a polovičným množstvom medu.
 • Banánová maska. Zrelý, nie však prezretý banán zmäknite, pridajte žĺtok, med, olivový olej, ovsené vločky.
 • Aloe maska. Odrežte listy rastliny zospodu a vložte do plastového vrecka na chladné miesto na 10 dní. Potom vytlačte šťavu a lyžicu z nej zmiešajte s rovnakým množstvom olivového oleja a lyžičkou hydratačného krému. Masť zohrejte vo vodnom kúpeli a naneste na pokožku po sprche alebo kúpeli.
 • Maska na báze stredne tučnej kyslej smotany. Kyslá smotana v množstve 1 polievková lyžica a niekoľko kvapiek citrónovej šťavy (nie kyslého prášku! ).
 • Multivitamínová maska. Zahŕňa zmäkčený margarín v množstve 1 polievková lyžica. lyžice, jeden žĺtok, 1 polievková lyžica. lyžicu odvaru z harmančeka, 1 lyžičku medu a glycerínu.
 • Jablková maska. Z dužiny sladkého jablka pripravte pyré. Zmiešajte s rozpusteným maslom v rovnakých množstvách, odoberte polovičné množstvo medu a žĺtka, pridajte do zmesi.
 • Maska na báze glycerínu. V lekárni si kúpte tekutý glycerín, zmiešajte 1 čajovú lyžičku hmoty s dvoma polievkovými lyžicami ovsených vločiek (herkules môžete zakrútiť v mlynčeku na mäso alebo použiť mlynček na kávu).
 • Maska z kvasníc. Zmiešajte lyžicu čerstvého droždia s mierne zohriatym mliekom, ľanovým olejom a medom. Aplikujte ráno.
 • Hrachová maska. Zmäknite alebo rozdrvte čerstvý hrášok do stavu pyré. Pridajte smotanu 25% v množstve 2 lyžičky.

Výsledok používania pleťových masiek proti starnutiu

Výsledok z domácich masiek na omladenie sa objaví doslova po 2-3 procedúrach. Okamžite bude zrejmé, že:

 • starecké škvrny zmiznú, pleť bude rovnomerná a zdravá;
 • koža sa sprísnila, stala sa pružnejšou, hladšou;
 • pokožka brady a líc nebude ochabovať;
 • vrásky budú menej viditeľné a malé úplne zmiznú.

Pri príprave masky si musíte pamätať na jednotlivé vlastnosti tela. Na žiadnu zo zložiek by nemala byť alergia, inak si môžete výrazne podkopať zdravie. Každá zmes sa má aplikovať v malom množstve na lakte zvnútra a zistiť, či sa neobjavila vyrážka, neprirodzené začervenanie.

Kľúčom k zdravej pokožke tváre sú teda masky, masáže, peeling, liečba akné v mladosti.