Omladenie tváre doma

Každá žena chce vyzerať mlado v každom veku. A ak sa ukáže, že je pomerne ľahké udržať si mladosť po dlhú dobu, v určitom okamihu sa vek stane viditeľným pre ostatných aj pre samotnú ženu, čo prináša určité negatívne emócie a v dôsledku toho zhoršenie kvalitu života. Omladenie tváre môžete urobiť doma a výsledok bude rýchly.

Ako dosiahnuť rýchle výsledky

Starnutie pokožky tváre sa prejavuje príznakmi ako ochabnutie, strata vlhkosti, matnosť, výskyt mimických vrások a rôznych záhybov. Ak sa však o svoju pleť neustále staráte, takéto veci sa dajú od vás nadlho odohnať.

Všetky postupy, ktoré zabraňujú zmenám kože súvisiacim s vekom, možno rozdeliť do dvoch kategórií:

 1. Procedúry salónu.
 2. Postupy vykonávané doma.

Nedá sa kategoricky povedať, čo je lepšie. Závisí to od celkového stavu ženského tela. Jeden bude potrebovať masku niekoľkokrát týždenne a hydratačný krém každý deň, zatiaľ čo druhý bude potrebovať ťažké delostrelectvo vo forme „skrášľovacích injekcií", mezoterapie alebo dokonca plastickej chirurgie.

Recepty používané na omladenie pokožky tváre samy o sebe sú zvyčajne vyrobené na báze prírodných zložiek.

gymnastika na omladenie tváre

Omladenie pokožky tváre doma sa vykonáva pomocou nasledujúcich postupov:

 • hotové masky;
 • domáce masky vyrobené z prírodných surovín;
 • Krémy a masti;
 • špeciálne kozmetické prístroje;
 • olejové komplexy;
 • masáž;
 • čaje;
 • kroviny;
 • kúpele.

Táto forma starostlivosti má množstvo výhod. Po prvé, žena si nezávisle vyberá všetky zložky, zloženie všetkých prípravkov je čo najprirodzenejšie. Po druhé, sama si môže zvoliť čas zákroku, čo má tiež pozitívny vplyv na výsledok. A samozrejme, cena domácich procedúr sa so salónnymi nedá porovnávať.

Maska na omladenie pleti

Masky sú najobľúbenejším liekom na starnúcu pleť a vrásky. Aj keď je na trhu veľa rôznych masiek, väčšina žien si radšej vyrába svoje vlastné. V tomto prípade skutočne nebudú obsahovať konzervačné látky, škodlivé prísady, arómy a iné chemikálie.

Masky dokážu vyživiť pokožku prospešnými látkami. A to je veľmi dôležité. Pokožka odráža stav celého organizmu a pri nedostatku nejakých živín sa to na pleti okamžite prejaví.

Pleťové masky okrem výživy hydratujú pokožku, prenikajú do vrchných vrstiev, vďaka čomu pleť vyzerá zdravšie a teda mladšie.

Tretím bodom je čistenie. Toto je jedna z najdôležitejších úloh tvárových masiek. Masky čistia pokožku nielen od vrchných vrstiev zrohovatených šupiniek, ale aj od nečistôt v hĺbke. Táto vlastnosť masiek pomáha bojovať proti akné, čiernym bodkám a odlupovaniu.

Preto je dôležité vybrať si správnu masku, ktorá vyhovuje vášmu typu pleti a problému. Ak nie sú žiadne viditeľné problémy s pokožkou, masky je možné použiť v kombinácii.

Samostatnou kategóriou sú masky s liftingovým efektom. Tu je niekoľko populárnych receptov na domáce masky proti starnutiu:

 1. Bylinné masky. Ako súčasť takýchto masiek sa používajú odvary z plantajnu, jahôd, rebríka, prasličky, brezy, lipy a iných bylín. Byliny sú rozdrvené a dusené v malom množstve vody. Po pol hodine sa výsledná zmes nanesie na tvár a prikryje sa čistou gázou. Maska sa ponechá na tvári 15 minút a zmyje sa teplou vodou. Sťahovací efekt bude viditeľný okamžite!
 2. Medová maska. Med je známy svojimi blahodarnými vlastnosťami. Masky, v ktorých je prítomný, vyživujú, hydratujú, upokojujú pokožku, pomáhajú zbaviť sa nedokonalostí, tonizujú, zlepšujú krvný obeh a v dôsledku toho aj turgor pokožky. Medové masky stimulujú regeneráciu buniek, omladzujú a udržiavajú stav pokožky.
 3. Existuje veľa receptov s medom. Najobľúbenejšie sú maska s medom a vajíčkom, maska s medom a citrónom, s medom a škoricou. Ale najprv to.
 4. Maska s medom a vajcom. Zmiešané 1 polievková lyžica. lyžicu medu a jedno vajce, výsledná zmes sa aplikuje na tvár po dobu 15 minút. Omladzujúci efekt bude viditeľný okamžite.
 5. Maska s medom a škoricou. Obe zložky sa zmiešajú v rovnakých pomeroch, pridá sa 1 lyžička olivového oleja. Hmota sa nanesie na tvár a po 25 minútach sa zmyje.

Je dôležité mať na pamäti, že všetky prírodné zložky môžu spôsobiť alergickú reakciu a musia byť najskôr testované na koži.

Okrem masiek podľa ľudových receptúr existuje kategória alginátových masiek, ktoré majú viditeľný sťahujúci efekt už po prvej aplikácii.

domáci stroj proti starnutiu

Hardvérová kozmetológia pokročila tak ďaleko, že v modernom svete je jej použitie možné aj doma. Na tento účel bolo vytvorených mnoho miniatúrnych prenosných zariadení, ktoré svojou kvalitou nie sú horšie ako objemné profesionálne zariadenia.

Všetky zariadenia pre domácu kozmetológiu možno rozdeliť do niekoľkých skupín podľa hlavnej činnosti:

 • mikroprúdová stimulácia;
 • rádiové vlny;
 • ultrazvukové;
 • laser;
 • na ozónovú terapiu a elektroporáciu.

Už mnoho rokov je darsonval považovaný za najobľúbenejšie zariadenie na domáce použitie. Jeho pôsobenie je založené na mikroprúdoch prenikajúcich hlboko do pokožky.

Podporuje:

 • zbaviť sa vrások, jaziev, strií a jaziev;
 • zlepšuje stav mastnej pleti s rozšírenými pórmi;
 • zlepšuje pleť;
 • posilňuje steny ciev tváre;
 • znižuje opuchy;
 • zvyšuje elasticitu pokožky.

A použitie prístroja na kozmetike, ako sú masky, séra a krémy, umožňuje prospešným látkam preniknúť do pokožky rýchlejšie a hlbšie.